Madarak és fák napja 2024.

2024. május 10-én, pénteken Madarak és fák napját tartottunk. Az iskolából indulva egy közös séta után értünk át Muraszemenye Csernec nevű részére. Hagyományunk alapján a diákok itt nem osztályonként vettek részt a programon, hanem vegyes csapatokban. Nagyok-kicsik együtt, segítve és vigyázva egymásra. A gyerekek lelkesen és kíváncsian oldották a feladatokat. Volt madarakhoz és fákhoz kapcsolódó totó, betűrejtvény, célbadobás, versírás, teknős verseny, tárgyak és termések felismerése, mocsárjárás.

Hazafelé a kis erdő árnyékot nyújtó fái mellett haladtunk el. Ezután a bányatavakhoz értünk, ahol vízimadarakat és színes vadvirágokat láttunk. Kellemesen elfáradva, de sok élménnyel tértünk vissza az iskolába.